Muzeum wina

Muzeum wina

Jedyne prywatne muzeum wina w Polsce. Tylko u nas zobaczycie Państwo prywatne zbiory zabytków sprzed kilkuset lat dotyczące szlachetnego trunku jakim jest wino. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od gazet, poprzez rzeźby, aż do wielkoformatowej kolekcji win.


Jest to miejsce niezwykłe, pełne klimatu , stara cegła, piękna podłoga, podświetlane witryny z zabytkami, lampy historyczne z hotelu Adlon oraz zbiory dotyczące wina kolekcjonowane przez wiele lat.

Każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Nasze sztandarowe zabytki – Stare książki z tematyką win, czasopisma, dokumenty dotyczące winiarstwa,obrazy, posągi, mapy.

Możemy pochwalić się rzeźbą z brązu wysokości ok 57 cm, autorstwa znanego francuskiego rzeźbiarza Emila Edmunda Peynot’a z 1900 roku.

Przedstawia ona winiarza i winiarkę zbierających winogrona. Rzeźba ta ma numer 21, a na przodzie napis, zapewne jest to tytuł rzeźby, “En Champagne”.

Emil Peynot wykonał dużą rzeźbę na Światową wystawę w Paryżu w 1900 roku oraz mniejszą rzeźbę, która jest jej odzwierciedleniem, a my jestesmy jej szczęśliwymi posiadaczami. Wielką chlubą naszego pełnego klimatu muzeum są również wielkoformatowe, z kolekcji win, od 0,75 do 9 litrów.

Jesteśmy w posiadaniu szyldów reklamowych przedwojennych Zielonogórskich zakładów gorzelniczych. Serdecznie zapraszamy, chętnie oprowadzimy Państwa po naszym muzeum, a właściciel z chęcią i wielkim zaangażowaniem opowie o każdym przedmiocie znajdującym się w jego prywatnym Muzeum Wina.